środa, 7 września 2016

Książka Miesiąca | Wrzesień

"Niezgodna" Veronica Roth 
Rzecz dzieje się w  świecie podzielonym na frakcje, zbudowanym na ruinach dawnego Chicago. Wojna zmieniła nie tylko otoczenie, ale przede wszystkim ludzi - ich myślenie, sposób bycia. Tylko nieliczni kierują się sercem i uznają stare zasady moralności. Zdecydowana większość opowiada się za nowym porządkiem. Świat rządzony jest przez specjalnie opracowany system, a ci, którym udaje się go ominąć, muszą zostać wyeliminowani.
Beatrice, urodzona w jednej z pięciu frakcji, nigdy nie czuła do niej przynależności. Choć od dziecka starała się zachowywać tak, jak od niej oczekiwano, była inna. Wkrótce okazało się, że nie powinna znaleźć się
w systemie. Wynik testu i wrodzona ciekawość świata sprawiły, że na Ceremonii Wyboru podjęła zupełnie nieoczekiwaną decyzję. Zachłyśnięta nowym środowiskiem i jego możliwościami, początkowo nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie grozi jej niebezpieczeństwo. Mimo kiepskich wyników udaje jej się zdać egzaminy na Nieustraszoną, przed nią prawdziwa próba, która stanowi jednocześnie wyzwanie. W międzyczasie zacieśnia się więź między nią, a jej instruktorem - Cztery. Przypadkowo Beatrice odkrywa mroczną prawdę. Od tego czasu jej jedynym celem jest zatrzymanie zbliżającej się wojny i uniknięcie śmierci.
 Warunek jest jeden: nikt nie może opuścić miasta...
 Veronica Roth połączyła w tej powieści miłość, walkę i politykę. Niezwykła historia alternatywnego świata, zawierająca wiele mądrych i pouczających cytatów, które uczniowie śmiało mogą wykorzystywać
w rozprawkach i wypracowaniach. Książka dostępna w bibliotece szkolnej.


W.Ł

1 komentarz:

  1. Książka godna polecenia! W pierwszej kolejności obejrzałam film, który bardzo mi się spodobał i od razu obejrzałam 2 i 3 część. Książka bardzo wciąga, jest lekka i szybko się ją czyta, polecam szczególnie dla osób, które lubią jak ja Science Fiction.

    OdpowiedzUsuń