wtorek, 20 stycznia 2015

W labiryncie decyzji

    Nadeszła pora, aby polecić Wam coś nowego. Tym razem mój wybór padł na wspaniałe dzieło Gayle Forman pt. "Zostań, jeśli kochasz". Książkę tę wydano w ubiegłym roku i już zdążyła osiągnąć status bestsellera. 

    Wpadła mi do rąk przez przypadek, gdy moja koleżanka kupowała swojej przyjaciółce prezent na urodziny. Już po przeczytaniu opisu z tyłu byłam pod ogromnym wrażeniem i nie mogłam przestać o niej myśleć. 

     Na podstawie książki powstał niezwykle wzruszający film, w którym główne role zagrała Chloë Grace Moretz i Jamie Blackley. 

"Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?"
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać."

źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/230080/zostan-jesli-kochaszGłówna bohaterka filmu i autorka książki- Chloë Grace Moretz i Gayle Forman


Okładka polecanej książki


Najpiękniejsze cytaty:
"Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć."

,,I założę się, że będzie silniejszym człowiekiem z powodu tego, co dzisiaj straci. Mam wrażenie, że kiedy się przeżyje coś takiego, człowiek staje się trochę niezwyciężony."

"Nucę piosenkę, jakby jej tekst skrywał instrukcje, muzyczną mapę z zaznaczonym miejscem i trasą, jak tam dotrzeć."

Ogromnie polecam! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza